PORZĄDNA KAWa W TWOJEJ FIRMIE

Zapewnij swoim pracownikom luksus przerwy z kawą premium
Poznaj ofertę

Dobra Kawa zwiększa produktywność

Świdrujący aromat kawy kojarzy się większości z nas z pracą. Jeśli dłużej się zastanowisz, to zauważysz, że 50% swojego życia spędzasz wykonując obowiązki zawodowe. Oczywiście nie wliczam tu snu i zakładam, że pracujesz około 8 godzin dziennie. Skoro dbasz o to, aby w domu mieć jak najwięcej udogodnień, to czemu nie zadbasz o to, aby w pracy otaczać się najwyższą jakością? Ta krótka refleksja, to dobry kierunek, aby podnieść wydajność i satysfakcję z pracy Twojej i Twoich pracowników. Ale jak w prosty i szybki sposób podnieść jakość drugiej połowy swojego życia? Z odsieczą przychodzi kawa!

  #1 Krótkie przerwy przy kawie zwiększają produktywność

Już przerwa sama w sobie będzie pozytywnie wpływać na wydajność pracowników, ale dobra kawa zwiększa produktywność w niedoceniany sposób. Biorąc pod uwagę kwestie medyczne i jednocześnie najbardziej znane, najczęściej badacze wspominają o blokowaniu receptorów adenozyny w organizmie. Adenozyna odpowiada za informowanie mózgu o zmęczeniu i senności. Kofeina blokuje ten proces, a neuroprzekaźniki stymulujące są nieprzerwanie wydzielane, co daje efekt pobudzenia.

  #2 Kawa pobudza produktywność, bo zwiększa siłę woli pracowników

Kiedy odczuwamy zmęczenie i senność częściej wykazujemy uległość i obniżoną siłę woli, co bezpośrednio przekłada się na efektywność. Właśnie ten mechanizm zachodzi kiedy Twoja głowa robi się ciężka i senność przejmuje nad Tobą kontrolę. Odkładasz czynności na później, bo w ten sposób starasz się oszczędzać energię. Możemy jednak tę psychologiczną pułapkę zmęczenia zatrzymać wypijając łyk porządnej kawy. Podnosząc koncentrację i pobudzenie nie poddasz się tak łatwo obezwładniającemu działaniu zmęczenia i łatwiej Ci będzie wejść w tryb efektywnej pracy.

  #3 Popraw swoją pamięć dzięki kawie

Tego się nie spodziewałeś, co? Naukowcy z Nature Neuroscience dowiedli, że wypicie kawy na krótko po nauce jakiejś nowej rzeczy, ma korzystny wpływ na jej zapamiętanie. Ile razy było tak, że straciłeś mnóstwo czasu na przypomnienie sobie jakiegoś maila, kontaktu, daty? Kawa może pomóc rozwiązać Ci te rozterki, a to za sprawą kofeiny. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i delektować się kawą, zwiększając możliwości swojej pamięci!

  #4 Kawa redukuje ból u osób pracujących za biurkiem

Naukowcy National Institute for Health dowiedli, że spożywanie kofeiny przed wykonywaniem pracy przed komputerem, sprawia że ból jest mniej intensywny. W badaniu wzięły udział osoby, które skarżą się na chroniczny ból szyi i ramion. Takie dolegliwości potrafią skutecznie zdekoncentrować i zmniejszyć produktywność. Kawa okazuje się więc niedocenianym medykamentem.

Właśnie… A jaką Ty kawę pijesz?

Prowadzimy aktualnie nabór do klubu Porządnych Kawiarzy. Zaopatrujemy wybrane biura w nasze ziarno i dobieramy mieszanki indywidualnie do potrzeb naszych kontrahentów.

Poznaj naszą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb

Napij się porządnej kawy!